GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15978011
*
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:28:49
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:00
-
5132 Medalj
Vasaorden, Guld. Diameter: 2,4 cm, vikt: 15,4 gr b..//
Aktuellt bud: 6.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:12
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs. Längd: 12-17 cm, dju..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:49
-
5287 Tulpanvas
Asien, Porslin. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:07
-
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:39
*
Vas
Kondition: nagg
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:00 -
5132 Medalj
Vasaorden, Guld. Diameter: 2,4 cm, vikt: 15,4 gr b..//
Aktuellt bud: 6.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:12 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs. Längd: 12-17 cm, dju..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:49 -
5287 Tulpanvas
Asien, Porslin. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:07 -
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:39